fbpx

Články

Ako deti naučiť správnym finančným návykom?

Finančná gramotnosť je dôležitá zručnosť, ktorú by sme mali všetci ovládať. Ako to však naučiť deti? Prečítajte si viac v mojom novom článku.

 Prečítať

Koľko stojí životné poistenie a aké sú výluky?

V tomto článku si povieme, koľko stojí životné poistenie a či je možné poistiť aj klienta, ktorý už nejakú chorobu prekonal, alebo už trvalý následok úrazu má.

 Prečítať

Hypotéka pre SZČO a konateľov s.r.o.

Prácou finančného poradcu je v tomto prípade určiť banku, ktorá vám dá najlepšie podmienky a nielen z hľadiska výšky sadzby. Poďme sa na to pozrieť bližšie...

 Prečítať

Životné poistenie - komu sa oplatí a komu nie?

Poistenie kryje nepredvídané udalosti a nečakané výdavky spojené s nimi. Okrem toho sa životné poistenie oplatí uzatvoriť aj v prípade, ak čerpáte hypotéku, podnikateľský úver alebo podobný produkt s dlhou dobou splácania.

 Prečítať

Hypotéka pre cudzincov na Slovensku

Veľa cudzincov na Slovensku ostáva dlhodobo a zakladá si rodinu. K rodine samozrejme patrí aj bývanie. V súčasnosti sú ceny nehnuteľností bežným ľuďom nedosiahnuteľné, je teda na mieste financovať kúpu nehnuteľnosti formou úveru.

 Prečítať

Dlhopisy, ich typy a riziká

Dlhopisy sú bežnou súčasťou investičného portfólia viacerých investorov, no pre mnohých sú stále neprebádanou riekou. Poďme si teda vysvetliť, čo sú dlhopisy a ako môžu obohatiť vaše investičné portfólio. 

 Prečítať

Investovanie do realít a realitných fondov

Chcete investovať do realít? V článku sa dozviete, aké realitné fondy sú na trhu dostupné, ich výhody, nevýhody a porovnanie s investíciou do kúpy jednej nehnuteľnosti.

 prečítať

Kam investovať 50 000 EUR?

V tomto článku si ukážeme zopár možností, ako investovať 50 000 EUR, ale ešte pred tým je potrebné sa uistiť, či sú tieto peniaze naozaj vhodné na investovanie, alebo...

 Prečítať

Podielové fondy, indexové fondy, ETF fondy – rozdiely medzi nimi

Všetky tri typy fondov sú odlišné, ale zároveň veľmi podobné investičné nástroje, ktoré majú svoje výhody aj nevýhody.

 Prečítať